1 Milyon dolar kazanan ilk kripto sanatçısı bir Türk! 1 milyon dolarlık kazanç sağlayan kripto sanatçısı Murat Pak, Ethereum tabanlı olarak yayımladığı 269…

1 Milyon dolar kazanan ilk kripto sanatçısı bir Türk!
1 milyon dolarlık kazanç sağlayan kripto sanatçısı Murat Pak, Ethereum tabanlı olarak yayımladığı 269...
1 Milyon dolar kazanan ilk kripto sanatçısı bir Türk! 1 milyon dolarlık kazanç sağlayan kripto sanatçısı Murat Pak, Ethereum tabanlı olarak yayımladığı 269...

CryptoArt’ın verilerine göre, Murat Pak tarafından oluşturulan Ethereum tabanlı sanat eserleri toplamda bir milyon doların üzerinde satıldı ve bu rakam sektörün rekoru oldu. Bu kadar yüksek meblağlar kazanan ilk kripto sanatçısı haline gelen Murat Pak, Ethereum tabanlı SuperRare, Nifty Gateway, MakersPlace ve Async Art gibi platformlarda satıldı. Sanat eserleri, benzersiz oldukları için takas edilemeyen Ethereum tabanlı bir şekilde açık artırmaya çıkarıldı.

NFT (non fungible token) biçiminde dijitalleştirilen blok zinciri tabanlı sanatın popülaritesi katlanarak büyümeye devam ediyor. Birçok sanat eseri her gün binlerce dolara satılıyor ve ilerleyen süreçte de bu yolla servetini katlayan kişilerin sayısı artacak gibi görünüyor. Platform, SuperRare, Nifty Gateway, MakersPlace ve Async Art gibi en büyük kripto sanat pazarlarında sanatçıları ve eserlerini takip ediyor. Bunlar, blockchain sanat sahnesinin büyük bir kısmını kapsıyor.

The Node/ Murat Pak

En çok dikkat çeken ilk üç sanatçı arasında yerini alan Murat Pak’ı, 803 bin 224 dolara eserlerini satmaya çalışan Hackatao ve 656 bin 474 dolar gelir elde eden Xcopy adlı sanatçılar takip ediyor.

Murat Pak söz konusu durumu duyurduğu Twitter paylaşımında; ”Başarıya giden yolu planlamak her zaman mümkün değildir. Elbette, çok çalışıyorum ve elimden gelenin en iyisini yapıyorum, ancak bazen kontrolümüz dışındaki şeyler çok daha önemlidir – Cryptoart’ta olduğu gibi. Bazen gezegenler doğru sıralanır. Teşekkürler” diyor.

So grateful for this milestone.

It is not always possible to plan the path to success. Sure, I work hard and do my best, but sometimes things beyond our control are a lot more important – as with Cryptoart.

Sometimes the planets are lined up correctly.

Thank you 🙏 https://t.co/MKumzWElkO

— Pak (@muratpak) December 7, 2020

Cryptoart adlı alan gerçekten de büyümeye devam ediyor. Daha yeni gelen haberlere göre, 17 yaşındaki kripto sanatçısı Fewocious, kripto sanat eserlerinden birini 21 bin 350 dolara satmayı başardı. Kripto sanatçılar hakkında neler düşünüyorsunuz? İlerleyen süreçte daha fazla karşımıza çıkacaklar mı?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*