2020’de en çok kazanan YouTuber: Ryan Kaji Forbes, 2020’de en çok kazanan YouTuber’ı açıkladı. 9 yaşındaki Ryan Kaji zirvedeki yerini koruyarak…

2020'de en çok kazanan YouTuber: Ryan Kaji
Forbes, 2020'de en çok kazanan YouTuber'ı açıkladı. 9 yaşındaki Ryan Kaji zirvedeki yerini koruyarak...
2020'de en çok kazanan YouTuber: Ryan Kaji Forbes, 2020'de en çok kazanan YouTuber'ı açıkladı. 9 yaşındaki Ryan Kaji zirvedeki yerini koruyarak...

ABD’nin Texas eyaletinde yaşayan Ryan Kaji‘nin gerçek soyadı, Guan. İlginç olan detaylardan birisi de, toplamda 9 adet aktif kanalı bulunması ve Ryan’s World‘un bunlardan sadece birisi olması.

9 yaşındaki YouTuber sadece YouTube’dan gelir elde etmiyor. Ryan’s World markalı oyuncaklar ve giysilerden 2020 yılında tahmini olarak 200 milyon dolar kazandı. Ayrıca Nickelodeon’daki kendi TV dizisi için açıklanmayan, ancak muhtemelen milyarlarca dolar tutarında olan bir anlaşma imzaladı.

Ryan’s World kanalı, 41,7 milyon abone ve 12,2 milyar görüntülemeye sahip. Kaji’nin en popüler videosu Huge Eggs Surprise Toys Challenge ise 2 milyardan fazla izlendi ve YouTube’da şimdiye kadar en çok izlenen 60 videodan biri.

Ancak, Kaji ve ailesi ABD Federal Ticaret Komisyonu soruşturması tehdidiyle karşı karşıya. Videoların yüzde 9’unun okul öncesi çocuklara yönelik ücretli bir ürün yani sponsorluk içerdiği, ancak bunun açıkça belirtilmediği ifade ediliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*