2021’de LG imzalı 8K QNED TV geliyor TV denildiğinde akla gelen ilk isimlerden olan LG’nin 2021 yılı için bazı planları var. Bu planlar arasında…

2021'de LG imzalı 8K QNED TV geliyor
TV denildiğinde akla gelen ilk isimlerden olan LG'nin 2021 yılı için bazı planları var. Bu planlar arasında...
2021'de LG imzalı 8K QNED TV geliyor TV denildiğinde akla gelen ilk isimlerden olan LG'nin 2021 yılı için bazı planları var. Bu planlar arasında...

LG bildiğiniz üzere OLED TV teknolojisine odaklanıyor ancak yine de bunun yanında LCD panellere sahip bazı TV’ler üzerinde çalıştığı da görülüyor. 2021 yılında Mini LED teknolojisine sahip yeni bir TV serisi çıkartacağı ortaya çıkan LG’nin bu hamlesi, QNED adı altında konumlandırılacak.

TV tarafında LG ile rekabet halinde olan Samsung’un henüz Mini LED teknolojisine sahip bir TV’si bulunmuyor. TCL de yakın zaman önce çıkarttığı yeni bir model ile karşımıza benzer teknolojiyi çıkartmıştı. Şimdi ise LG’nin QNED serisi TV’si 4K ve 8K çözünürlüğe sahip on model ve 86 inç’e kadar çeşitlenen boyutlarda gelecek.

Mini LED teknolojisi ise temelde geleneksel TV’lerde görülen kenar aydınlatması ya da arka aydınlatmasından daha farklı ve iyi aydınlatma yapabilen bir teknolojiye sahip. LG imzalı bu TV’lerin sanal olarak gerçekleşecek CES 2021 etkinliğinde karşımıza çıkması bekleniyor. 11 Ocak’ta sergilenmeye açılacak TV’yi etkinlikte 86 inçlik versiyonunu 30 binin üzerinde LED ışık aydınlatmasıyla göreceğiz. Televizyonun satış fiyatı hakkında bir bilgi elimizde bulunmuyor ancak çok yüksek bir fiyata çıkacağını tahmin etmek zor değil.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*