Android 11 medya denetim özelliğine kavuştu Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Android 11 Aralık güncellemesiyle birlikte medya denetim özelliği daha…

Android 11 medya denetim özelliğine kavuştu
Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Android 11 Aralık güncellemesiyle birlikte medya denetim özelliği daha...
Android 11 medya denetim özelliğine kavuştu Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Android 11 Aralık güncellemesiyle birlikte medya denetim özelliği daha...

Kullanıcılara tekrar sunulan bildirim geçiş ekranındaki medya denetimi özelliği, kararlı sürüm öncesinde bazı nedenlerden dolayı kaldırılmıştı. Aralık ayı için yayınlanan güncellemeyle bu özellik tekrar kullanıma sunuldu.

Artık Spotify veya benzer bir uygulamayı kullandıktan sonra bildirim geçiş ekranı üzerinden kaldırabileceksiniz. Birden fazla açık medya uygulaması olduğunda kullanıcıların hızlı bir şekilde işlemlerini tamamlamasına yarayan özellik, ilk yayınlandığında kullanıcılar tarafından beğenilmişti.

Android 11 kullanıcılarının medya kontrollerini kapatmak için Hızlı Ayarlar sekmesinde bulunan Medya Oynatıcı özelliğini devre dışı bırakması gerekiyor. Bazı kullanıcılar bunun daha basit ve hızlı bir şekilde ayarlanması gerektiğini düşünüyor.

Google, yayınlanan güncellemede eski Pixel cihazları da unutmadı. Pixel 3 ve sonrası için Hold for Me (benim için çağrı beklet), Extreme Battery Saver (ekstrem batarya tasarruf modu) ve gelişmiş ana ekran özelleştirmesi gibi Pixel 5 özellikleri eklendi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*