Apple M1 için sevindiren Microsoft Office haberi! Apple M1 için uygulama desteği genişlemeye devam ediyor. Şimdi ise, Apple M1 işlemcili Mac ailesi için…

Apple M1 için sevindiren Microsoft Office haberi!
Apple M1 için uygulama desteği genişlemeye devam ediyor. Şimdi ise, Apple M1 işlemcili Mac ailesi için...
Apple M1 için sevindiren Microsoft Office haberi! Apple M1 için uygulama desteği genişlemeye devam ediyor. Şimdi ise, Apple M1 işlemcili Mac ailesi için...

Apple’ın M1 işlemcisi için sunulan uygulama desteği genişlemeye devam ediyor. Henüz geliştirici tarafından güncellenmemiş uygulamalar da M1 ile sorunsuz çalışsa da esas performans artışı, Arm desteği sonrası yaşanıyor. Microsoft tarafından yayınlanan yeni bir blog yazısında, M1 işlemciler için resmi desteğin geldiği belirtildi. Geçtiğimiz günlerde M1 için getirilen Google Chrome desteğinden sonra, başka bir popüler uygulama da M1 ile uyumlu hale geldi.

Bununla birlikte Office uygulaması da güncellendi. Apple M1 için getirilen Microsoft Office desteği ile Outlook, Word, Excel, PowerPoint ve OneNote gibi uygulamaların hepsi M1 işlemcisi ile uyumlu hale geldi. Microsoft’a göre, kullanıcılar Office uygulamalarını M1 işlemcili Mac’lerde kullandıklarında önemli performans gelişmelerini fark edebilecekler. Buna ek olarak, Office uygulamaları da macOS Big Sur’un tasarım yönergeleriyle yeniden tasarlandı.

Mac için sunulan Outlook tarafında da bazı ek geliştirmeler yapıldı. Yeni güncelleme ile Outlook uygulaması için iCloud hesap desteği getiriliyor. Böylece, iCloud hesapları Outlook’a eklenebilecek ve diğer hesaplar ile saklanabilecek.

Gelecekte, uygulamaların M1 için daha hızlı bir şekilde güncellenmesi bekleniyor. Tekli ve çoklu çekirdek tarafında oldukça yüksek puan alabilen bir işlemcinin yazılım sebebiyle kısıtlanması, kullanıcıları memnun etmeyecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*