Bu yılın en çok satan akıllı saatleri belli oldu! Counterpoint Research en çok satan akıllı saat markaları için bir istatistik yayımladı. İşte akıllı …

Bu yılın en çok satan akıllı saatleri belli oldu!
Counterpoint Research en çok satan akıllı saat markaları için bir istatistik yayımladı. İşte akıllı ...
Bu yılın en çok satan akıllı saatleri belli oldu! Counterpoint Research en çok satan akıllı saat markaları için bir istatistik yayımladı. İşte akıllı ...

Counterpoint Research tarafından yayımlanan yeni verilere göre geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6’lık bir artış yaşandı. Apple Watch ile liderliğini tazeleyen Apple, geçen yıl yüzde 26 olan pazar payını yüzde 28’e çıkartmayı başardı. Daha uygun fiyatlı bir alternatif olarak Apple Watch SE ile bu yıl karşımıza çıkmıştı. İlerleyen dönemde bunun rakamlara yansıyacağını söylemek mümkün.

Verilere göre en çok satan akıllı saat markası Huawei oluyor. Geçen yılın aynı döneminde yüzde 10 olan sevkiyat payını bu yıl yüzde 15’e çıkartmayı başaran Huawei’de çocuklara yönelik modellerin beklenenden daha çok talep görmesiyle pazar payını artırıyor.

Samsung ise Galaxy Watch 3 ile birlikte pazarda önemli bir rakip haline gelerek yüzde 8’lik sevkiyat payını yüzde 10’a çıkartmayı başardı.

Samsung Galaxy Watch Active 2

Bölgelere göre değerlendirme yapıldığında ise Çin, yedi çeyrekten sonra sevkiyatlarda Kuzey Amerika’yı geçerek pazar lideri olmayı başardı. Apple Watch Series 4‘ün piyasaya sürülmesiyle önemli bir büyüme gösteren Kuzey Amerika pazarı, 2018’in 4. çeyreğinden bu yana hakimiyetini sürdürüyordu.

Çin ise 2020’nin 3. çeyreğinde öne geçmeyi başardı. Çocuk akıllı saatlerinin payının yüzde 70’i geçtiği düşünüldüğünde önemli bir pazar olarak değerlendirmek mümkün.

en-cok-satan-akilli-saat-markalari-00

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*