Dikkat: WhatsApp Mesajlarınız Silinebilir

Dikkat: WhatsApp Mesajlarınız Silinebilir

WhatsApp’ta yaşanan bir sorun, mesajların silinmesine ve uygulamanın tamamen çökmesine neden olabiliyor!

Bilindiği üzere WhatsApp, sosyal medya devi Facebook bünyesinde yer alıyor. Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcıları üzecek bir güvenlik açığı ile gündeme geldi. Check Point güvenlik yazılım servisine göre bir grup sohbeti yapılırken atılan tek bir mesajın tüm gruptakilerin WhatsApp uygulamasının çökmesine neden olunması mümkün olabiliyor.

Böyle bir durumun gerçekleşmesi, WhatsApp web ara yüzünün kullanılması durumunda yaşanabiliyor. WhatsApp web ara yüzü kullanılırken web tarayıcısının geliştirici paneli açıldığında bu bölümden, bir grup yazışmasındaki tüm grup üyeleri için çökme döngüsü oluşturulabiliyor. Yaşanan bu problem ise yalnızca uygulamanın tamamen kaldırıp yeniden yüklenmesi neticesinde çözülebiliyor. Ancak bu sorunun tekrar yükleme ile çözülmesinden sonra bile gruba geri dönmek mümkün olmadığı gibi tüm sohbet geçmişi de silinmiş oluyor ve geri getirilemiyor.

Geçtiğimiz yıl FakeApp güvenlik açığı ile yine gündeme gelen WhatsApp’ta grup sohbetlerinde yazılanların değiştirilmesi ve mesajların farklı bir şekilde görünmesi problemi yaşanmıştı.

Az Bilinen WhatsApp Özellikleri

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta kolaylık sağlayan bazı özellikler herkes tarafından bilinmiyor. Bu özelliklerin başında, fazla mesaj gelen grupların sessize alınabilme özelliği bulunuyor. Grupları sessize alarak sürekli gelen bildirimlerin dikkatinizi dağıtmasının önüne geçebilirsiniz.

Önemli mesajları işaretleyerek daha sonra kolaylıkla bulabilirsiniz.

Medyaların otomatik olarak indirilmesini engelleyerek mobil verinizden kullanımın önüne geçebilirsiniz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*