Fiber meselesi sıkıntılı! Ne olduysa masadan çekildiler SDN’ye özel açıklama yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’un fiber internet altyapısı konusunda…

Fiber meselesi sıkıntılı! Ne olduysa masadan çekildiler
SDN'ye özel açıklama yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'un fiber internet altyapısı konusunda...
Fiber meselesi sıkıntılı! Ne olduysa masadan çekildiler SDN'ye özel açıklama yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'un fiber internet altyapısı konusunda...

Test sürüşü sonrasında SDN kurucusu Hakkı Alkan’ın sorularını yanıtlayan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’daki fiber internet altyapısı ile ilgili tüm servis sağlayıcı ve diğer yetkililerle masaya oturduklarını açıkladı. Dilerseniz açıklamanın devamı için sizi video ile baş başa bırakalım, iyi seyirler..

Ülkemizin teknolojik altyapı noktasında adeta kanayan yarası olarak nitelendirilen fiber internet meselesi, ağın genişliği ve ulaşılabilirliği açısından kullanıcıların tepkisine ve şikayetlerine yol açıyor.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Fiber internet meselesi çok sıkıntılı. 2020 yılında fiber altyapı ile ilgili Türkiye’de bilinen bütün GSM operatörleri ile masaya oturduk, sıkı bir anlaşma ve hazırlık yaptık. Harekete geçtikten sonra ne olduysa tümü masadan çekildi. Burada Ulaştırma Bakanlığı’nın bu işi biz koordine edeceğiz gibi bir yaklaşımı bulunuyor.” açıklamasında bulundu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*