Google’dan Android cihazlara güncelleme desteği Google, Snapdragon işlemcili telefonlar için anlaşma sağladı. Project Treble ile Android cihazlara güncelleme…

Google'dan Android cihazlara güncelleme desteği
Google, Snapdragon işlemcili telefonlar için anlaşma sağladı. Project Treble ile Android cihazlara güncelleme...
Google'dan Android cihazlara güncelleme desteği Google, Snapdragon işlemcili telefonlar için anlaşma sağladı. Project Treble ile Android cihazlara güncelleme...

Amiral gemisi modellere verilen güncelleme desteğini orta segment ve giriş seviyesindeki cihazlara da sunmak isteyen Google, Qualcomm ile işbirliği yaptı. Snapdragon işlemcili cihazların daha kolay güncelleme almasını sağlayacak olan proje, ne yazık ki eski nesil işlemcileri kapsamayacak.

Snapdragon 888 ile birlikte karşımıza çıkan yenilik, akıllı telefon üreticilerine güncelleme konusunda kolaylık sağlayacak. Yapılan işbirliği, çip üreticileri tarafından geliştirilmesi gereken framework sistemini basitleştirecek. Bu sayede şirketler kullanıcılarına daha fazla güncelleme yayınlayabilecek.

Geliştirilen sistemin herhangi bir firma için güncelleme garantisi vermeyeceğini belirten yetkililer, güncelleme desteğinin akıllı telefon üreticilerine de bağlı bir durum olduğunun altını çizdi.

Project Treble destekli Snapdragon modelleri 4 ana Android güncellemesi ve 4 yıla kadar güvenlik güncellemesi alabilecek. Çoğu Android cihazın ortalam 2 yıl güncelleme aldığı göz önünde bulundurulduğunda geliştirilen platform sayesinde cihazlar daha uzun süre güncel kalabilecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*