Huawei Mate 40 Pro Plus DxOMark’ı altüst etti Ekim ayının sonunda tanıtılan Huawei Mate 40 Pro Plus testlere girmeye başladı. Huawei Mate 40 Pro Plus…

Huawei Mate 40 Pro Plus DxOMark’ı altüst etti
Ekim ayının sonunda tanıtılan Huawei Mate 40 Pro Plus testlere girmeye başladı. Huawei Mate 40 Pro Plus...
Huawei Mate 40 Pro Plus DxOMark’ı altüst etti Ekim ayının sonunda tanıtılan Huawei Mate 40 Pro Plus testlere girmeye başladı. Huawei Mate 40 Pro Plus...

Huawei Mate 40 Pro Plus, DxOMark tarafından paylaşılan listeye göre şimdiye kadarki kamera için en yüksek derecelendirme ünvanı ile 139 puan aldı. Bu amiral gemisi tanıtılmadan önce zirve Mate 40 Pro’da olup 136 puanla en yüksek puanı almıştı.

Huawei Mate 40 Pro Plus, 90Hz ekran tazeleme hızına, 240Hz dokunma hassasiyeti ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. DCI-P3 HDR ve 3D yüz tanıma sistemi bulunan telefonun en dikkat çeken özelliklerden birisi de ekranı dokunmadan yönetebileceksiniz. Ayrıca Huawei Mate 40 Pro Plus, 5nm fabrikasyon süreçli Kirin 9000 mobil işlemci ile gelen ilk telefondur.

DxOMark’ın en iyi 5 akıllı telefon kamera listesi şöyle;

Mate 40 Pro Plus’ın kamera özelliklerine bakacak olursak; 50 Megapiksel Ultra Vision ana kamera, 20 Megapiksel f/1.8 ultra geniş açılı kamera ile kutudan çıkıyor. 12 Megapiksel f/3.4 3x optik yakınlaştırma yapabilen telefoto kamera ve 10x yakınlaştırma sunan optik lens bulunuyor.

Testin tüm detaylarına bu bağlantıdan erişebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*