Huawei’in yeni modeli ortaya çıktı

Bugün, muhtemelen Huawei P50 Pro olarak adlandırılacak olan Huawei’nin yaklaşmakta olan amiral gemisi akıllı telefonunun ilk görüntüsü web’de ortaya çıktı.Bunlar resmi olmayan renderlar olsa da Huawei tarafından tescil edilmiş bir patentten alınan görsellere dayanılarak oluşturulmuşlardır. Bu yüzden resimdeki tasarım tamamen temelsiz değildir.

Resme bakılırsa, Huawei P50 Pro’nun ana tasarım özelliği arka kamera olacak ve ana kamera ünitesi dört sensör içerecek. Daha önce, Huawei’nin bir sonraki amiral gemisi akıllı telefon serisini 2021’in ilk yarısında piyasaya sürmeyi planladığına dair haberler vardı. Kaynak, Huawei’nin Huawei P50 için Kirin 9000 SoC’yi kullanacağını iddia ediyor.

Ayrıca raporda Huawei P50 için ekran tedarikçilerinin Samsung Display ve LG Display olduğu belirtiliyor. Görünüşe göre, şimdi üretime hazırlanıyorlar. Kaynak ayrıca Samsung Display ve LG Display’in Huawei P50 için kesinlikle ekran tedarik edeceğini ekliyor. Ancak Huawei Mate 50 serisi için sipariş alıp almayacakları bilinmiyor.

Huawei, şirketi hem donanım hem de yazılım alanında takip eden ABD Hükümeti yasağı nedeniyle akıllı telefon bölümünde büyük düşüş yaşadı. Ancak 2020’de işler biraz daha karmaşık bir hal aldı. Şirket, HiSillicon yonga seti bölümüne erişimi kaybetti. 5nm yongaların gerçek tedarikçisi olan TSMC artık şirketle başa çıkamıyor.

Huawei hala akıllı telefon segmentinde hayatta kalmak için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor ve yakın zamanda Huawei Mate 40 serisini Kirin yonga setlerini kullanan son cihazlar olarak piyasaya sürdü.

Şimdi şirketin amiral gemilerini piyasaya sürmeye devam etmesi için üçüncü taraf yonga seti üreticilerine güvenmesi gerekecek. Sorunlara rağmen şirket, 2021’in ilk yarısında Huawei P50 amiral gemilerini piyasaya sürmeyi planlıyor. Bunca olumsuzluğa rağmen bakalım P50 serisi bekleneni verebilecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir