Instagram kamerası tek çatı altında birleştiriliyor

Facebook tarafından geliştirilen ve ilk etapta fotoğraf paylaşma uygulaması olarak ortaya çıkan Instagram, kamerasına yeni özellikler ekleyerek kullanıcı sayısını artırmaya çalışıyor. Digital Information World isimli bir platform ortaya çıkarılan bazı detaylar, firmanın artık nelere önem verdiğini gösteriyor.

Her ay mutlaka bir yenilik haberi ile karşımıza çıkan Instagramın çok fazla rakibi var. Snapchat ve TikTok bunlardan sadece iki tanesi. Şirket hem yerel hem de küresel uygulamalarla mücadele etmek zorunda. Elbette bu hiç kolay değil. Rakipler de çok büyük yeniliklere yer veriyor.

Dünya çapında tanınan bir geliştirici olan Alessandro Paluzzi, Instagram platformunun hem kamerada hem de şeffalıkta önemli gelişmeler getireceğini söyledi. “Hikâyene ekle, Reels’e ekle, Kontroller, Ön kamerada başlat, Kamera seçenekleri” yeni ekleneceklerden sadece birkaç tanesi olacak.

Mesajlar bölümünde de bazı değişiklikler yapılacak gibi görünüyor. Özellikle de gelen mesajların ayırt edilmesinde yeni bazı özellikler tercih edilebilir. Mesela “yakın arkadaşlar” bunun en güzel örnekleri arasında yer alıyor. Muhtemelen bu yeni özellik çok takipçili profesyonel hesaplar için kullanılacak.

İşletim sistemi, donanım, yazılım sürümleri ve batarya seviyesi gibi konularda bilgi toplayan Instagram, bunu çok daha resmi bir zemine oturtuyor. Uygulama, kullanıcılardan ne tür bilgiler alacağını önceden söyleyecek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir