İSKİ Pardus ile nasıl tasarruf etti? ShiftDelete.Net ailesi olarak bugün, yerli ve milli Linux dağıtımımız olan PARDUS işletim sistemi kullanan…

İSKİ Pardus ile nasıl tasarruf etti?
ShiftDelete.Net ailesi olarak bugün, yerli ve milli Linux dağıtımımız olan PARDUS işletim sistemi kullanan...
İSKİ Pardus ile nasıl tasarruf etti? ShiftDelete.Net ailesi olarak bugün, yerli ve milli Linux dağıtımımız olan PARDUS işletim sistemi kullanan...

ShiftDelete.Net olarak farklı videolar ile karşınızdayız. İşletim sistemi, veri güvenliğimiz açısından önemli olduğu kadar devletin çeşitli kademelerinde kullanılan bilgisayarları düşündüğümüzde milli güvenliğimiz açısından da önemlidir.

Bu videomuzda yerli Linux dağıtımımız olan PARDUS işletim sistemini kendi bünyesinde yaygınlaştıran bir diğer kurumumuz İSKİ merkezine ziyarette bulunduk ve kurulan sistemleri inceledik. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve sizleri videomuz ile baş başa bırakalım.

Her üç bilgisayardan biri PARDUS

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İSKİ Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Tayfun İşbilen, “İSKİ, kamu kurumlarında çok sık görülmeyen bir şekilde, kullandığı uygulamaların yüzde 90’ını kendi geliştiren bir kurum” dedi.

PARDUS kullanımı hakkında bilgi veren Sistem Yönetim Şefi Deniz Ünal Çağlar, “2009 yılında başlayan PARDUS serüveninde, şu anda 2300 client ile yerli işletim sistemimizi kullanıyoruz. İSKİ’de her üç bilgisayardan biri PARDUS kullanıyor” açıklamasında bulundu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*