Microsoft Türkçe oyun konusunda ısrarcı

Oyun sektörünün önemli isimlerinden biri olan Microsoft geçtiğimiz günlerde yeni nesil konsollarını satışa sundu. Yeni nesil Xbox konsolları tüm dünyada 37 ülkede raflardaki yerini aldı. Nitekim Türkiye de bu ülkeler arasında yer alıyor.

Konu ile ilgili bazı açıklamalarda bulunan Xbox Türkiye’den Halil Gökoğlu, yeni nesil Xbox konsolları haricinde xCloud için de bazı çalışmaları olduğunu aktardı.

Gökoğlu; “Türkiye’de xCloud ile ilgili çalışmalar yapıyoruz. Altyapı hazırlıkları ve testleri yapıyoruz ve ilk fırsatta Türkiye’yi desteklenen ülkelerin içerisine almak istiyoruz. Çünkü bizim hem Xbox Game Pass üyelerimiz Türkiye’de oldukça fazla hem mobil telefon kullanımı iyi hem de altyapı Türkiye genelinde çok kötü değil. Bunun hazırlıklarını yapıyoruz. Oyunların doğru bir şekilde oynanması için bazı uçların olması gerekiyor ve uçlarla ilgili birtakım çalışmalar yapılıyor. İnşallah bu servisi en kısa sürede Türkiye’ye sunmak istiyoruz.” dedi.

Gökoğlu ayrıca Türkçe oyun için de beklenen müjdeyi verdi. Microsoft’un birinci parti oyunlarda Türkçe alt yazı desteğinin yanı sıra, Türkçe dublaj seçeneği üzerinde de durduğunu açıkladı.

Bilindiği üzere Microsoft son dönemde Xbox One için satışa sunduğu bazı birinci parti oyunlarda da Türkçe dil desteğine yer vermişti. Görünen o ki bu destek yeni nesilde de devam edecek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir