MIUI 12.5 kararlı sürümü için tarih belli oldu Xiaomi tarafından kısa süre önce onaylanan tarihler biraz daha netlemeye başladı. MIUI 12.5 kararlı …

MIUI 12.5 kararlı sürümü için tarih belli oldu
Xiaomi tarafından kısa süre önce onaylanan tarihler biraz daha netlemeye başladı. MIUI 12.5 kararlı ...
MIUI 12.5 kararlı sürümü için tarih belli oldu Xiaomi tarafından kısa süre önce onaylanan tarihler biraz daha netlemeye başladı. MIUI 12.5 kararlı ...

MIUI 12.5 için kararlı sürüm süreci şubat ayında başlıyor. Şu anda kapalı betaya açılan bu sürüm için ortada pek çok spekülasyon bulunuyordu. Xiaomi’nin Türkçe Telegram kanalından paylaşılan haber ile MIUI’ın sürümünün nasıl dağıtılacağı da sıralanmış oldu. Öncelikle kapalı beta ile karşımıza çıkan sürüm az sayıda kişiye sunuluyor.

İlk olarak Çin’de kapalı beta ile başlayan bu süreç yine Çin’de haftalık betanın yayımlanması ve Çin’de kararlı sürümün kullanıcılara sunulmasının ardından küresel olarak dağıtılmaya başlanacak.

Çin’de başlayacağı aktarılan bu dağıtım sürecinin 20 günlük bir aksamaya takıldığını da belirtelim. Tatil dönemine denk gelen sürümün yayımlanması, ocak ayı yerine şubat ayına sarkacak gibi duruyor.

Hatırlayacağınız gibi MIUI 12 bu yılın nisan ayında kullanıcılara sunulmuştu. Kısa süre içinde bazı sorunlar ile karşılaştıklarını bildiren kullanıcılar özellikle MIUI 12.2 ile birlikte uzun bir sorunlar listesiyle karşı karşıya kalmıştı. Hatta Xiaomi zorunlu bir açıklama yapmış ve MIUI 12.2 sürümünün kurulmaması gerektiğini belirtmişti.

Bu ayın son günlerinde tanıtılacak Xiaomi Mi 11 serisi ile de yeni sürümü görme ihtimalimiz bulunuyor ancak bunlar elbette tahminler. Xiaomi kullanıcılarını MIUI 12.5 sürümüyle birlikte büyük yenilikler beklendiğini de belirtmeden geçmeyelim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*