Nisan’ın 2050 GT-R konseptine stajer imzası Nissan Design America (NDA) ofisinde staj yapan Jaebum Choi tarafından geliştirilen 2050 Nissan GT-R…

Nisan’ın 2050 GT-R konseptine stajer imzası
Nissan Design America (NDA) ofisinde staj yapan Jaebum Choi tarafından geliştirilen 2050 Nissan GT-R...
Nisan’ın 2050 GT-R konseptine stajer imzası Nissan Design America (NDA) ofisinde staj yapan Jaebum Choi tarafından geliştirilen 2050 Nissan GT-R...

Birçok otomotiv firması kullanıcılara gelecekte ne tür araçlara sahip olacaklarını gösterebilmek ve bugünün teknolojisiyle neler yapabildiklerini sergileyebilmek için konsept araç geliştiriyor.

Kaliforniya’da bulunan ArtCenter Tasarım Koleji öğrencisi Jaebum Choi, bitirme tezi için staj yaptığı Nissan’ın GT-R modelini seçti. Tek kişilik olarak tasarladığı model, gücünü elektrik motorundan alıyor.

X şeklinde olan tasarımı ve boyutlarıyla dikkat çeken konsept tasarım, Nissan tarafından üretildi. Konsept araç, Nissan GT-R modelinden esinlenilen far tasarımına ve GT-R NISMO’nun kırmızı çizgilerine sahip.

Konsept aracın beyin sinyalleri ile kontrol edilebileceğini belirtan Choi, ” Çalışmamı giyilebilir makine olarak tanımlayabiliriz. Beyini bilgisayara bağlamanın sıradan otonom araçlardan daha iyi performansa sahip olacağını düşünüyorum. ” dedi.

NDA Başkan Yardımcısı David Woodhouse, ” Jaebum Choi, yetenekleriyle bizi şaşırtan bir öğrenci. Beyin ile kontrol edilen araçlar hakkındaki düşünceleri ve yetenekleri şirketimizin B2V alanındaki çalışmalarına çok uygun. ” ifadelerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*