Qualcomm’un amiral gemisi Apple’a yenildi Qualcomm’un yeni amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 888, Apple karşısında yenik düştü. İşte işlemcinin…

Qualcomm'un amiral gemisi Apple'a yenildi
Qualcomm'un yeni amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 888, Apple karşısında yenik düştü. İşte işlemcinin...
Qualcomm'un amiral gemisi Apple'a yenildi Qualcomm'un yeni amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 888, Apple karşısında yenik düştü. İşte işlemcinin...

İşlemci testi söz konusu olduğunda ilk akla gelen yazılımlardan biri olan Geekbench’in 5. sürümü, Snapdragon 888 ve Apple A14 Bionic işlemcilerini karşı karşıya getirdi. Apple, her zaman olduğu gibi Qualcomm‘un işlemcisini geride bıraktı.

Tek çekirdek performansında hem A14 hem de A13, Snapdragon 888‘i geride bırakıyor. Çoklu çekirdek performansına geçildiğinde 888’in, A13‘ü geride bıraktığı görülüyor. Bu Qualcomm açısından kötü bir durum olsa da, son kullanıcı için aynı şeyi söylemek pek mümkün değil. Zira bu iki işlemci doğrudan rakip değil.

Apple’ın işlemcileri sadece iPhone modellerine güç verirken, Qualcomm’un işlemcisi ise Android cihazlarda kullanılıyor. Ayrıca Qualcomm, GFXBench kullanarak grafik testlerinden elde edilen sonuçları da paylaştı.

Snapdragon 888, GFXBench‘de Aztec Ruins sahnesinde 86 fps alarak grafik performansı konusunda da Apple A13 ve A14’ün gerisinde kaldı. Apple A13 aynı sahnede minimum 89,70 fps alarak Snapdragon 888‘i küçük bir farkla geride bıraktı. Yukarıdaki grafikte Apple A14‘ün ise aynı sahnede 102.24 fps aldığı görülüyor.

Test sonuçlarına göre Snapdragon 888‘in önceki Qualcomm işlemcilerine göre CPU performansı yüzde 25, GPU performansı da yüzde 35 arttı.

Snapdragon 888 performans testi sonuçları hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*