Riot yeni League of Legends projesini açıkladı Riot Games yetkilinin doğruladığı bilgiye göre League of Legends dünyasını MMO evrenine taşıyacak yeni…

Riot yeni League of Legends projesini açıkladı
Riot Games yetkilinin doğruladığı bilgiye göre League of Legends dünyasını MMO evrenine taşıyacak yeni...
Riot yeni League of Legends projesini açıkladı Riot Games yetkilinin doğruladığı bilgiye göre League of Legends dünyasını MMO evrenine taşıyacak yeni...

Fikri Mülkiyet ve Eğlenceden Sorumlu Başkan Yardımcısı Greg Street, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada bu bilgiyi doğruladı. “Size bir duyurum var. Riot’taki son işim, oyun evrenini geliştirmeye yardım etmekti. Çünkü zamanı geldi. Yeni işim, çoğunuzun ve birçok Riot’çunun bizden yaratmamızı istediği büyük bir oyun oluşturmak. Bu doğrultuda işe alımlara başlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir Twitter kullanıcısının devasa olarak nitelendirilen oyunun MMO türünde (Devasa Çok Oyunculu Çevrimiçi Oyun) olup olmadığı sorusuna “Evet” cevabı veren Street, projenin ana taslağını doğrulamış oldu. Firmanın bu hamlesi, son yıllarda kararlı bir şekilde oyunlarını LoL evreninin ötesinde genişletme çabalarının sonucu olarak görülüyor.

Geçtiğimiz yıllarda Riot, LoL evrenine dayanan bir kart oyunu olan Legends of Runeterra’yı ve FPS nişancı oyunu Valorant’ı piyasaya sürmüştü. Geçtiğimiz ekim ayında da Android, iOS ve belirtilmemiş platformlar için League of Legends: Wild Rift video oyununu çıkarmıştı.

Firmanın yaptığı faaliyetler bununla sınırlı kalmıyor. Zira Riot, mevcut oyunlarında ve diğer projelerde geliştiricilerle birlikte çalışacağı Riot Forge isimli bir girişim projesini duyurmuştu. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*