SDN ofisine baskın – DJI Robomaster S1 inceleme Kamera ve drone ürünleri ile tanıdığımız DJI markasının inovatif bir ürünü DJI Robomaster S1 inceleme…

SDN ofisine baskın - DJI Robomaster S1 inceleme
Kamera ve drone ürünleri ile tanıdığımız DJI markasının inovatif bir ürünü DJI Robomaster S1 inceleme...
SDN ofisine baskın - DJI Robomaster S1 inceleme Kamera ve drone ürünleri ile tanıdığımız DJI markasının inovatif bir ürünü DJI Robomaster S1 inceleme...

DJI imzalı uzaktan kumandalı modüler tank, çocuklar kadar yetişkinler için de eğlenceli zaman geçirilebilecek bir ürün. Lazer ve kolay eriyen buz mermisi şeklende iki ayrı saldırı türüne sahip robotu bir tablet ya da akıllı telefon yardımı ile kumanda edebiliyorsunuz. Üstünde bulunan bir DJI lensi sayesinde hedefleri net bir şekilde görebildiğiniz Robomaster’da dilerseniz takım mücadeleleri de yapabilirsiniz.

DJI Robomaster S1 modeline bu linkten ulaşabilirsiniz.

Robotun çevresinde yer alan sensörler sayesinde birden fazla Robomaster aynı anda savaşırken hangisinin lazer silahtan ne kadar etkilendiğini kolay bir şekilde görebiliyorsunuz.

Bununla birlikte Robomaster, tek başına oyun oynayacak kullanıcılara da hitap ediyor. Zira ürünle birlikte gelen karton hedeflerle kendi parkurunuzu oluşturabiliyor ve kendinize özgü ‘’zamana karşı yarışlar’’ düzenleyebiliyorsunuz.

Kendini robotik kodlama alanında geliştirmek isteyen öğrenciler için üretilen DJI RoboMaster S1, 6 adet programlanabilir AI (yapay zeka) modülü ile dikkat çekiyor. Scratch ve Python ile kodlanabilen robot, güçlü bir işlemciye sahip.

Düşük gecikmeli HD görüntü aktarımı sağlayabilen cihaz, aynı anda AI hesaplama da yapabiliyor. FPV kamera ve gimball sayesinde pürüzsüz görüntü sağlayan modelde 46 adet özelleştirilebilir bileşen yer alıyor. Ayrıca PWM (Sinyal Genişlik Modülasyonu) sayesinde öğrencilerin yazılım ile birlikte elektronik becerileri de gelişiyor.

Şerit takip özelliği sayesinde çizgi izleyen robot teknolojisinin de öğrenilmesine katkı sağlayan RoboMaster S1, yapay zeka destekli Vision Marker özelliği sayesinde harf ve rakamları tanıyarak istenilen işlemleri gerçekleştirebiliyor.

Gelişmiş kamera ve mikrofon teknolojisi sayesinde alkış ve hareket tanıma özelliğine sahip olan cihaz, çoklu oyuncu modunu da destekliyor.

DJI Robomaster S1 modeline bu linkten ulaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*