Silent Hill’in yaratıcısından yeni korku oyunu Efsane Silent Hill serisinin yaratıcılarından Keiichiro Toyama, yeni stüdyosunda bir korku oyunu üzerinde…

Silent Hill'in yaratıcısından yeni korku oyunu
Efsane Silent Hill serisinin yaratıcılarından Keiichiro Toyama, yeni stüdyosunda bir korku oyunu üzerinde...
Silent Hill'in yaratıcısından yeni korku oyunu Efsane Silent Hill serisinin yaratıcılarından Keiichiro Toyama, yeni stüdyosunda bir korku oyunu üzerinde...

Silent Hill’in ile Gravity Rush oyununun da  yaratıcısı olan Keiichiro Toyama, hayranlarına hitap edecek ve korku temalı bir aksiyon-macera oyunu üzerinde çalışıyor. Yeni stüdyosunda oyunun ilk detaylarını paylaşan Toyoma, herhangi bir aksilik yaşanmaması durumunda 2023 yılında yapımı piyasaya çıkarmayı hedefliyor.  

IGN’e konuşan Toyama, öncelikli işinin hayranlarına hitap edecek bir aksiyon macera oyunu olduğunu ve bu doğrultuda çalıştığını açıkladı. Yaklaşık 20 yıllık Sony macerasının ardından Bokeh Oyun Stüdyosu’nu 13 Ağustos’ta kuran ve Aralık ayında halka duyuran geliştirici, oyunun tıpkı diğer oyunlarında olduğu gibi zengin bir hikaye ve ilgi çekici savaş öğeleri içereceğini belirtti.

Ekibinin, oyunu 2023’te piyasaya sürmeyi umduğunu belirten usta isim, öncü platformun PC olduğunu ancak bütün konsollara çıkış yapmak istediklerini aktardı. Oyunun hayranlarıysa yapımın Silent Hill’in yeni bir oyunu olacağı konusunda beklenti içinde. Daha önce de Metal Gear Solid’in yaratıcısı olarak tanıdığımız Hideo Kojima aslında Silent Hills adlı bir projeye başlamış ancak daha sonra iptal edilmişti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*