Sony’den milyar dolarlık anime yatırımı! Sony, anime platformu Crunchyroll için AT&T ile milyar dolarlık bir anlaşma imzaladı. Böylece dünyaca…

Sony'den milyar dolarlık anime yatırımı!
Sony, anime platformu Crunchyroll için AT&T ile milyar dolarlık bir anlaşma imzaladı. Böylece dünyaca...
Sony'den milyar dolarlık anime yatırımı! Sony, anime platformu Crunchyroll için AT&T ile milyar dolarlık bir anlaşma imzaladı. Böylece dünyaca...

Sony, anime ve manga yayıncılığı yapan Crunchyroll için platformun üst kuruluşu olan AT&T ile 1.175 milyar dolar karşılığında satın alma anlaşması imzaladığını duyurdu. Buna göre Attack on Titan, Fullmetal Alchemist, ve One Piece gibi yapımlar artık Sony bünyesinde olacak.

İzlenmesi gereken 7 bilim kurgu anime serisi

İzlenmesi gereken 7 bilim kurgu anime serisi

Sizler için bilim kurgu anime serisi yapımları arasında öne çıkan 7 tanesini bir araya getirdik. İşte izlenmesi gereken anime serileri:

Japon teknoloji devi Sony, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamayla AT&T bünyesinde bulunan anime yayıncılık platformu Crunchyroll’u 1.175 milyar dolarlık bir bedelle kendi bünyesine kattı. Böylelikle Attack on Titan, Fullmetal Alchemist ve One Piece’in gibi pek çok popüler şov lisanslı olarak Sony’nin Funimation şirketine katılacak.

Hem Crunchyroll hem de Funimation’u bir araya getirerek Sony, diğer birçok medya şirketinin animeler için çalışmalar sürdürdüğü bu dönemde önemli bir gücü elinde barındırmış olacak. Sony bundan 2 yıl önce de Funimation’u satın almıştı. Kısa süre önce de Netflix kendi anime üretmeye yönelik büyük yatırım yapmıştı.

Anlaşmayla ilgili konuşan Crunchyroll’un genel müdürü Joanne Waage “Bu yeni yolculuk için heyecanlıyız. Crunchyroll, 3 milyondan fazla abonesi, 50 milyon sosyal takipçisi ve 90 milyon kayıtlı kullanıcısı olan tutkulu bir hayran kitlesine sahip bir marka haline geldi. Bu harika hayranlar, animeyi kültürünü küresel bir fenomen haline getirmemize yardımcı oldu. Artık Crunchyroll markasının gücünü ve küresel ekibimizin uzmanlığını Funimation ile birleştirerek, heyecan verici adımlar atmak için sabırsızlanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Funimation CEO’su Colin Decker ise iki firmanın birlikte yapacağı işlere dikkat çekti. Decker, “Funimation ve Crunchyroll birliği, bu kültürü gelecek yıllar boyunca yükseltecek olan dünya çapındaki anime hayranları için bir kazançtır” dedi.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*