Twitter’dan yeni hamle! Periscope kapanıyor mu? Canlı yayın uygulaması Periscope için yolun sonu görünmüş olabilir. Twitter canlı yayın için farklı …

Twitter’dan yeni hamle! Periscope kapanıyor mu?
Canlı yayın uygulaması Periscope için yolun sonu görünmüş olabilir. Twitter canlı yayın için farklı ...
Twitter’dan yeni hamle! Periscope kapanıyor mu? Canlı yayın uygulaması Periscope için yolun sonu görünmüş olabilir. Twitter canlı yayın için farklı ...

Bir yazılımcı tarafından, Twitter kodlarında rastlanan bu durum, sosyal medya platformunun miadını doldurmuş uygulamadan vazgeçtiğini kanıtlıyor. Uygulamanın şu an için ne zaman sonlandırılacağı ortaya çıkmış olmasa da, uzmanlar 2021 yılının sonunu göremeyeceği kanısında hemfikir.

RTÜK Başkan Yardımcısı’ndan ilginç TikTok paylaşımı

RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, Twitter paylaşımı ile sosyal medyanın gündemine oturdu. İşte Uslu’dan Türkiye TikTok kullanıcı sayısı:

Twitter tarafından satın alındıktan sonra, uygulamaya eklemlendirilen Periscope, bir süre sonra tamamen Twitter’dan bağımsız bir hale gelmişti. Hali hazırda Twitter canlı yayın için kendi içinde kullanıcılara destek veriyor. İsmi daha sonradan Scope olarak değişen uygulama da isterseniz yaptığınız yayınları, Twitter üzerinden de yayınlamanız mümkün. Scope sonrası ise, 11 Aralık tarihinde satın alınan Squad uygulaması ile birlikte Twitter canlı yayın ve video görüşmeye dair fonksiyonları da bir araya getirebilir.

Özellikle son yıllarda alternatif medya kurumlarının dışında + 18 yayınlarla anılmaya başlayan Scope, Twitter tarafında da rahatsızlık yaratmış gibi görünüyor. Periscope canlı yayın videolarında karşımıza çıkan bu rahatsız edici durum, uygulamanın da sonunu getirecek gibi görünüyor.

Bugün Instagram canlı yayın özelliği çok konuşulsa da, bu özelliği ilk sunan platform Periscope uygulamasıydı. Kısa sürede birçok rakibi çıkan başarılı girişim, kısa sürede Twitter tarafından satın alınmıştı.

Siz ne düşünüyorsunuz, canlı yayın takibi için Instagram mı yoksa Scope uygulamasını mı kullanıyorsunuz?  Squad ile birlikte çok katılımcılı canlı yayın özelliği sunması beklenen platform, sizce asıl işlevini yitiriyor mu? Yorumlarınızı bekliyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*