Volkswagen Transporter Türkiye’de üretilecek iddiası Ford ve Volkswagen geçtiğimiz yıl ar-ge ve üretim faaliyetleri için anlaşma yapmıştı. İddiaya göre VW…

Volkswagen Transporter Türkiye'de üretilecek iddiası
Ford ve Volkswagen geçtiğimiz yıl ar-ge ve üretim faaliyetleri için anlaşma yapmıştı. İddiaya göre VW...
Volkswagen Transporter Türkiye'de üretilecek iddiası Ford ve Volkswagen geçtiğimiz yıl ar-ge ve üretim faaliyetleri için anlaşma yapmıştı. İddiaya göre VW...

Ford ve Volkswagen, 2019 yılında elektrikli araçlar ve minibüslerin üretimi için anlaşma sağlamıştı. Yapılan anlaşma üretilecek olan modellerin ar-ge faaliyetlerini de kapsayacak şekilde genişletildi.

Geçtiğimiz haftalarda açıklama yapan Ford Otosan, Kocaeli fabrikasına yapacağı yatırımla 2026 yılı ortasına kadar 440.000 olan fabrika kapasitesini 650.000’e çıkaracağını belirtmişti. Yapılan yatırımın uzun vadeli yeni nesil ticari araç projelerinde kullanılacağının altını çizen şirket, iddiaya göre Volkswagen Transperter modelini Kocaeli fabrikasında üretecek.

Ford, 2020’de başlayacağı Transit Costum modelinin çalışmalarıyla birlikte Volkswagen Transporter modelini de tasarlayıp üreteceğini açıklamıştı. Şirkete yakın kaynaklar, Ford’un yeni modelleri Kocaeli fabrikasında üreteceğini iddia etti.

Her iki şirketin de maliyet kaygısı nedeniyle ortak platform kullanmaya başladığı düşünüldüğünde Volkswagen Transporter T7 modelinin ülkemizde üretilme ihtimali bir hayli artıyor. Ayrıca elektrikli ticari araç piyasasına giriş yapan Ford, iddiaya göre elektrikli araçlar için geliştirilen Volkswagen MEB platformunu kullanacak.

Henüz bu konuda açıklama yapmayan Ford, basın kuruluşlarının sorularını yanıtsız bıraktı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*