WatchOS 7.2 kullanıma açıldı: Yenilikler neler? Apple Watch kullanıcıları için WatchOS 7.2 güncellemesi indirmeye açıldı. İşte WatchOS 7.2 güncellemesi…

WatchOS 7.2 kullanıma açıldı: Yenilikler neler?
Apple Watch kullanıcıları için WatchOS 7.2 güncellemesi indirmeye açıldı. İşte WatchOS 7.2 güncellemesi...
WatchOS 7.2 kullanıma açıldı: Yenilikler neler? Apple Watch kullanıcıları için WatchOS 7.2 güncellemesi indirmeye açıldı. İşte WatchOS 7.2 güncellemesi...

Apple hatırlarsanız Fitness Plus adlı abonelik sistemini geçen aylarda duyurmuştu. Yeni yayımlanan güncellemeyle Apple Watch ve Fitness Plus senkronize hale geliyor. Yeni spor hizmeti ile desteklenen akıllı saat güncelleme sayesinde artık yeni kardiyo fitness bildirimlerine kavuşuyor.

Apple özellikle akıllı saat tarafında spora ve fitness odaklı hamleler gerçekleştiriyor. Fitness Plus abonelik sistemi de tam olarak bu hamlenin bir sonucu olarak karşımıza çıkmıştı. Saat ile bu yeni hizmeti birbirine daha yakın hale getiren güncelleme; kolay senkronize olma, ölçümlerin takibi, izlenen derslerin tekrarları, etkinlik halkasının ilerlemesi gibi küçük yenilikleri içeriyor.

Şirket bundan önce WatchOS 7.2 güncellemesinin yeni bildirimlere kavuşacağını duyurmuştu. Bu duyuruda ise şu detaylar yerini alıyor:

”iOS 14.3 ve watchOS 7.2 ile Apple Watch kullanıcıları, kardiyo fitness düzeylerini iPhone’daki Sağlık uygulamasında görüntüleyebiliyor. Bunun yanı sıra düşük aralığa denk gelirse Apple Watch’ta bir bildirim alabiliyor. WatchOS 7’de piyasaya sürülen çığır açan teknoloji, Apple Watch’un düşük kardiyo kondisyonunu kolayca ölçmesine olanak tanıyor. Bugün kardiyo fitness bildirimleri, kullanıcıların uzun vadeli sağlıkları için daha aktif olmalarını sağlıyor.”

Yeni güncelleme sayesinde Apple Watch, vücudunuzun egzersiz sırasında tüketebileceği maksimum oksijen miktarını ölçebilecek hale geliyor. Apple daha önce de bunu ölçebiliyordu ancak buradaki yenilik, daha detaylı ve düşük aralıkları da destekliyor olması.

Söz konusu özellik, ‌iPhone’daki Sağlık uygulamasında ayarlanabiliyor. Kardiyo fitness seviyeleri, 20 yaş ve üstü kullanıcılar için yüksek, ortalamanın üstü, ortalamanın altında veya düşük olan ve yaşa göre tahmin edilen aralıklarda sunuluyor. Apple, kardiyo formunuzun düşük seviyede olduğunu ya da olmadığını size bildirimler göndererek gösteriyor. Bu sayede kullanıcılara motivasyon sağlamış oluyor.

Güncellemeyi yüklemek için öncelikle iPhone’unuzda Watch uygulamasını açmanız gerekiyor. Daha sonra burada Genel> Yazılım güncelleme gibi adımları uygulayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*