Xbox Series X satış rekoru kırıyor

Microsoft’un Xbox bölümünün baş yöneticisi Phil Spencer, şirketin yeni nesil Xbox Series X ve Series S oyun konsollarının piyasaya sürülmesiyle elde ettiği başarıyı duyurdu. XSX ve XSS’nin birkaç gün önce yani 10 Kasım’da satışa çıktığını belirtelim. Phil Spencer’a göre, Xbox tarihindeki en büyük lansman oldu. Microsoft 24 saat içinde, Xbox pazarında her zamankinden daha fazla ülkede ve bölgede daha fazla yeni konsol sattı.

Üst yönetici satış hacimleri hakkında kesin bilgi vermedi. Ancak, şirketin perakendecilerle birlikte envanter temini ve restorasyonu üzerinde yoğun bir şekilde çalıştığını vurguladı.

Er ya da geç, birçok oyuncu hangisinin daha mantıklı olduğunu merak edecek: bir oyun konsolu mu? yoksa benzer performansa sahip bir bilgisayar mı? İlki, oldukça özel bir çözüm ve daha uygun fiyatlı. Bir PC’de gerçekleştirilen görev aralığı çok daha geniş. Ancak tam donanımlı bir bilgisayar da daha pahalı.

En son Xbox Series X’i benzer performansa sahip bir bilgisayarla karşılaştırırken, ikincisine en az yüzde 70 daha fazla ödeme yapmamız gerekeceğini belirtmiştik. Bu yüzden PC yerine XSX almak daha mantıklı görünüyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir