Yerli ve milli eSIM lansmanı gerçekleşti Yerli ve milli eSIM lansmanı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ev sahipliğinde gerçekleşti. Ulaştırma ve…

Yerli ve milli eSIM lansmanı gerçekleşti
Yerli ve milli eSIM lansmanı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ev sahipliğinde gerçekleşti. Ulaştırma ve...
Yerli ve milli eSIM lansmanı gerçekleşti Yerli ve milli eSIM lansmanı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ev sahipliğinde gerçekleşti. Ulaştırma ve...

Tamamı Türk mühendisler tarafından geliştirilen yerli eSIM’in ilk lansmanı bugün Ankara BTK Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinlikle kamuya duyuruldu. Akıllı telefonlardan, giyilebilir teknolojilere, M2M ve eCall gibi birçok endüstriyel üründe kullanılan eSIM teknolojisinin uygulama alanlarına dair de değerlendirmelerde bulunuldu.

Bakan Karaismailoğlu ilk demo görüşmeyi gerçekleştirdi

Bakan Karaismailoğlu, etkinlik kapsamında ilk eSIM tabanlı görüntülü görüşmeyi de gerçekleştirdi. Vodafone üzerinden Çamlıca Kulesi’ne bağlanan Bakan Karaismailoğlu, telefonun SIM haznesini çıkararak bu yeni teknolojinin hem cihaz üreticileri hem de operatörler için maliyet avantajı yaratacağına dikkat çekti. Bu demonun ardından Bakan Karaismailoğlu, diğer operatörler üzerinden de telefon görüşmeleri gerçekleştirdi.

eSIM ile ”Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalacak”

Bakan Karaismailoğlu, eSIM teknolojisinin ”Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalacak” vizyonuna da hizmet ettiğini söyledi. ”eSIM hizmeti veren operatörlerin dolaşımda olan verileri yerli altyapılar sayesinde güvenli ve hızlı bir servis sunacak. Türkiye’nin verisi altyapımız sayesinde Türkiye’de kalacak.” diyen Karaismailoğlu, eSIM’in 2021 yılında hem endüstriyel alanda hem de son kullanıcı pazarında yaygınlaşacağını söyledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*